Proč vytápět dřevem

proc-vytapet-drevem

Vytápění dřevem je nejlepší volba. Výpadky dodávek elektrické energie, bouře ani kalamita nemohou ovlivnit funkčnost akumulačních krbových kamen Tulikivi. Nejlepších výsledků při vytápění dřevem dosáhnete při použití akumulačních krbových kamen Tulikivi. Taková kamna mají maximální efektivitu spalování a velké množství akumulované energie uložené v srdci krbových kamen, které je rovnoměrně vydáváno celým svým povrchem po velmi dlouhou dobu.

Až polovinu energie spotřebované v domácnosti tvoří vytápění

Ohřev vody tvoří pětinu a zbylou třetinu tvoří spotřeba elektřiny.

annual

(Zdroj: Vantaan Energia)

Chytrá investice

Využívání obnovitelných energetických zdrojů snižuje závislost na fosilních palivech. Využívání dřeva z lokálních zdrojů pro vytápění vašeho domova též podporuje lokální ekonomiku. Tulikivi přináší "zelené" ekonomicky příznivé řešení, jelikož pro vytopení stejného prostoru spotřebujete mnohem méně dřeva, než s běžnými krbovými kamny. Krbová kamna Tulikivi uchovávají teplo díky akumulačnímu materiálu - přírodnímu mastku, který je schopný po dvouhodinovém topení vydávat zdravé a úsporné sálavé teplo po 24 hodin.

Čistý vzduch

Zdravý vytápěcí systém se neposuzuje pouze podle výkonu, ale hlavně podle kvality vydávaného tepla. Krbová kamna Tulikivi vydávají příjemné sálavé teplo rovnoměrně po dobu více jak 24 hodin. Takové teplo zahřívá nábytek a stěny v místnosti, a tím udržuje správnou vlhkost, čímž se dosahuje zdravého a příjemného mikroklimatu. Krbová kamna Tulikivi nevyvolávají nežádoucí cirkulaci vzduchu, nevíří prach a nevysušují vzduch v místnosti, ani nezpůsobují přepalování kyslíku. Sálavé teplo se značně liší od konvektivního tepla z litinových kamen nebo teplovzdušné krbové vložky.

Krbová kamna Tulikivi spalují dřevo rychle a efektivně (s účinností vyšší jak 80%) a tudíž se využívá maximum energie. Emise jsou přitom minimální a splňují ty nejpřísnější normy. Malé množství dřeva postačí ke komfortnímu vytopení vašeho domova.

Sálavé teplo akumulačních krbových kamen Tulikivi je příjemné, bez vysušeného vzduchu a přepáleného kyslíku. Systém vytápění Tulikivi byl oceněn asociací Finland's Asthma and Allergy Association.

Dřevo

Ideální dřevo pro topení se doporučuje vysušit pod přístřeškem po dobu více jak jednoho roku. Nasekaná polena proschnou rychleji. Správná zbytková vlhkost je kolem 20 %.

firewood

Nasekané dřevo nejlépe vyschne, když je naskládáno pod stříškou tak, aby mezi poleny mohl proudit vzduch. Nejlepší je naskládné dřevo podložit, aby neleželo na mokré zemi.

Články