Dřevo a ekologie

jake-drevo-pouzit

Množství CO₂, vznikajícího při spalování dřeva ve vašich krbových kamnech Tulikivi odpovídá množství, které vznikne při přirozeném rozkladu dřeva v přírodě.

Stejné množství CO₂ je odebráno ze vzduchu pro fotosyntézu při růstu stromu. Takto je zachována rovnováha a tudíž jsou krbová kamna Tulikivi neutrální k životnímu prostředí.

Tulikivi využívá dřevo na maximum, kdy má zároveň velmi nízké emisní hodnoty. Důraz na ekologickou i ekonomickou stránku provází Tulikivi od výrobního procesu až po vytápění vašeho domova. 

Dřevo - ekonomické a ekologické palivo

Mimo to, využití tepelné energie ze dřeva napomáhá k zachování lesů a životního prostředí. Využití energie z přírodního odpadu pomáhá zachovávat zdraví lesů. Následkem je i vznik pracovních příležitostí na venkově, nárůst kvality dřeva pro topení a lepší využití lesních zdrojů.

Využití energie ze dřeva také přináší možnost využití odpadu z dřevozpracujících závodů a odvětví dřevařství jako paliva. To platí dvojnásob pro Tulikivi, jelikož všechny druhy palivového dřeva jsou použitelné. Mnohem důležitější věcí je použití suchého dřeva. Pro dosažení dobrého ohně a vysokých teplot ve vašich krbových kamnech je dobré polena předběžně nasekat. 

Efektivita krbových kamen Tulikivi

Vytápění dřevem nemívá nejlepší reputaci kvůli objemu práce spojené s jejich používáním a údržbou. Popravdě, běžná krbová kamna spotřebovávají velké množství palivového dřeva a musí se do nich soustavně přikládat, aby se dosáhlo soustavného topení. Méně efektivní kamna spotřebovávají ještě větší množství dřeva. S kamny Tulikivi pro úplné vytopení stačí spálit jednu dávku dříví, například večer, pro udržení rovnoměrného výdeje tepla po dalších 24 hodin. Akumulační krbová kamna Tulikivi mají účinnost vyšší než 80 %, díky čemuž už nemusíte domů nosit dřevo tak často.

Dehet a oheň v komíně? Ne s Tulikivi!

Dehet v krbových kamnech může mít dva původy: topení mokrým dřevem nebo neúplné spalování. Kouřovod se zanáší dehtem a při dalším zatopení vznikne uvnitř komína oheň. S krbovými kamny Tulikivi máte vždy jistotu čistého hoření. 

Články