Technologie a ekologie

technologie-a-ekologie

Při výrobě krbových kamen Tulikivi je kladen velký důraz nejen na technologické zpracování, ale i na ekologii a životní prostředí, což se promítá v samotném způsobu výroby i v dokonalém spalování.

Krbová kamna Tulikivi - vysoká efektivita i široké využití

Krbová kamna Tulikivi se vyznačují vysokou efektivitou. Spotřebujete jen malé množství dřeva, které nezanechá skoro žádný popel. Naše krbová kamna splňují ty nejpřísnější světové emisní normy. Teplo z určitých modelů krbových kamen Tulikivi lze rozvést například do podlahového topení či napojit na systém teplovodního výměníku. Základem pro naší činnost je do detailu promyšlené technologické řešení. Usilujeme o to, abychom naše výrobky co nejlépe přiblížili vaším představám a zároveň chránili přírodu.

Princip zpětného proudění

V kamnech Tulikivi je dodržován princip zpětného proudění, v jehož důsledku se udržuje tepelná energie hořlavých kouřových plynů. Špičky plamenů stoupají do horní spalovací komory a mezitím se rozbíhají do postranních kanálů kamen. V postraních kanálech kouřové plyny zcela shoří a energie se akumuluje pomocí kamene krbu, odsud se sálavé teplo dostává do prostoru.

Výhřevnost a akumulace mastkových kamen

Čím nižší je hmotnost mastkového kamene, tím menší je výhřevnost a stejně tak i rychlost chladnutí. Čím větší kamna jsou, tím lepší jsou vlastnosti tepelné akumulace a tím pomaleji dochází k předávání tepla (kamna déle vyhřívají prostor). V každém případě kamna Tulikivi mnohonásobně předčí běžné krby, u kterých je doba předávání tepla ve srovnání s Tulikivi krátká.

Články