Sálavé teplo si zamilujete

salave-teplo

Sálavé teplo vydávané povrchem krbových kamen Tulikivi je příjemné a velmi účinné. Krbová kamna Tulikivi vydávají teplo rovnoměrně do celého prostoru a zůstávají příjemně zahřátá po velice dlouhou dobu po tom, co přestanete topit.

Sálavé a konvekční teplo - jaký je rozdíl? 

Vzduch zůstává příjemně čerstvý, bez vysoušení a přepalování kyslíku. Toto je jeden z největších rozdílů mezi konvektivním teplem a teplem z krbových kamen Tulikivi.

Jelikož povrch kamen Tulikivi nepálí, můžete se o ně s klidem opřít a vychutnat si sálavé teplo na vlastní kůži. Krbová kamna Tulikivi na dřevo vyvolávají v mnohých nostalgické vzpomínky.

Sálavé teplo

Hebké sálavé teplo Tulikivi se rozprostírá rovnoměrně po celém prostoru a jemně ohřívá nábytek a předměty v jeho dosahu. Sálavé teplo nepřetápí prostor a vzduch zůstává čistým a příjemným pro dýchání.

Konvekční teplo

Konvekční teplo z běžných krbových kamen stoupá přímo ke stropu, vyvolává cirkulaci vzduchu v místnosti a často vzduch přesušuje a zbytečně přepaluje velké množství kyslíku. Teplo v takových kamnech není uchováváno a odchází komínem bez dalšího využití.

Články