Systém na pelety P10 - geniální kamna

system-pro-topeni-peletami

Chtěli byste topit v akumulačních krbových kamnech Tulikivi nejen dřevem, ale i peletami? Vaše přání je nám rozkazem! Stačí pořídit nová akumulační krbová kamna Tulikivi, ve kterých můžete v případě potřeby topit dřevem i peletami.

Speciální rošt pro spalování pelet a vírové topeniště

Díky patentovanému systému vírového topeniště se spaliny a sekundární spalovací vzduch efektivně spojí tak, že většina spalovacího vzduchu je přiváděna sekundární cestou mezi cordieritovými ochrannými desky na správné místo – přímo nad hořící dřevo nebo pelety. Díky efektivnímu spojení spalin a sekundárního spalovacího vzduchu se dosáhne maximální účinnosti hoření. Zároveň lze topit dřevem a peletami v jednom topeništi. Stačí pelety nasypat do topeniště a zapálit. Pak už jen můžete užívat příjemného sálavého tepla TULIKIVI.

Kvalitní pelety

Vysoce kvalitní pelety jsou vyrobeny z čistého dřeva bez příměsi kůry nebo jiných přídavků. Pelety drží svůj tvar díky přírodním pojivům obsaženým v dřevinách. Zbytková vlhkost pelet je pouze 10%. Topení kvalitními peletami se vyznačuje velkou účinností a minimální tvorbou popela do 0,5% původní hmotnosti.

Pelety se snadno skladují

Pelety je nejlepší nakupovat do zásoby ideálně před topnou sezónou. Pro jejich skladování stačí zajistit suchý dobře větraný prostor. Patnáct kilogramů pelet se výhřevností rovnají přibližně 13 kilogramům suchého březového dříví.

Znak Tulikivi GREEN Tulikivi green v kombinaci s označením P10 v popisu znaku znamená, že ve vybraných modelech označených v popisu tímto symbolem lze topit peletami. Systém na spalování pelet Tulikivi Green P10 se dodává k modelům krbových kamen skupiny 2. Systém P10 lze též pořídit dodatečně pro již nainstalovaná kamna. Peletový systém Tulikivi Green P10 využívá patentovanou technologii Tulikivi whirlbox, která zajišťuje čisté spalování prostřednictvím účinné směsi spalin a spalovacího vzduchu. Další informace získáte u nejbližšího prodejce Tulikivi.

Spolehlivá kamna se snadnou obsluhou

backlinks

Topení peletami je velice snadné. Maximální množství by mělo být v topeništi o 2 cm níže, než otvor přívodu vzduchu přímo v topeništi (viz obrázek). Na pelety umístěné daným způsobem do topeniště stačí dát dva až tři kousky ekologického podpalovače a zapálit je. Pelety budou hořet hezkým příjemným ohněm až do úplného vyhoření.

Během topení peletami není třeba regulovat přívod spalovacího vzduchu. Konstrukce patentovaného vírového topeniště a roštu topeniště zajišťují správné dávkování vzduchu a tím i dokonale čisté spalování. Na konci hoření se pro jeho zintenzivnění zvětší objem přiváděného vzduchu pomocí příslušné páčky. Systém pro topení pelet Tulikivi GREEN P10 je obzvlášť spolehlivý.

 

Tento systém dovoluje spalovat pelety libovolné velikosti. K systému P10 se přikládá přesný návod na použití. Vysoce kvalitní palivo z pelet se vyznačuje svou jednotnou kvalitou a čistým spalováním. Během rané fáze spalování spalovací vzduch směřuje na horní lůžko pelet jako sekundární spalovací vzduch. V závěrečné fázi spalování primární vzduch proniká do lůžka pelet a tak dokončuje proces hoření.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

Články