Technologie Tulikivi

technologie

Systém protiproudu, použitý v kamnech Tulikivi, je dokonalým způsobem, jak využít maximum tepelné energie získané ze dřeva. V topeništi dřevo hoří při velmi vysokých teplotách, díky čemuž vzniká silný tah, který žene oheň a horké spaliny do kouřovodů. Horké plyny pak směřují kouřovody dolů až k podlaze a cestou předávají kameni maximální množství tepelné energie. Maximum tepelné energie je takto uchováno přímo v krbových kamnech, odkud je postupně uvolňováno sálavě do prostoru. Tato technologie od Tulikivi dodá vašemu interiéru to pravé sálavé teplo za ekonomicky výhodných podmínek. 

Systém protiproudu, použitý v kamnech Tulikivi

Dřevo v kamnech Tulikivi hoří rychle a efektivně a velká akumulační hmotnost uchovává maximum získaného tepla. Pár nakládek dřeva postačí pro vytopení jakéhokoliv prostoru a doba výdeje tepla je delší než 24 hodin.

Krbová kamna Tulikivi neplýtvají dřevem ani získaným teplem jako běžná krbová kamna či litinové krbové vložky, které vyžadují soustavné přikládání a topení.

Určité modely krbových kamen Tulikivi mohou být napojeny na externí přívod vzduchu, který je vyžadován v pasivních a nízkoenergetických domech. Externí přívod vzduchu směřuje spalovací vzduch přímo do topeniště. Modely skupin 1 a 2 vyžadují dodatečný adaptér, kdežto modely skupiny 3 s externím přívodem přímo počítají.

Články