Teplovodní výměník W10

teplovodni-vymenik-w10

V domech se objevuje čím dál více elektronických a automatických systémů a zároveň zažíváme expanzi nízkoenergetických a pasivních staveb díky novým stavebním normám. Společnost Tulikivi provádí vývoj systémů umožňujících integraci akumulačních krbových kamen do stávajících systémů vytápění a zároveň nabízí větší multifunkčnost své produkce. Tulikivi GREEN – nejnovější technologie, která zintenzivňuje a usnadňuje provoz krbových kamen. Teplovodní výměník je jedním ze systémů, který zpříjemní vaše bydlení. 

Systém Tulikivi W10

Systém Tulikivi W10 předává teplo do podlahového vytápění a díky tomu značně snižuje náklady na vytápění. Systém W10 mění krbová kamna na nepostradatelnou součást vytápění vašeho domova. Systém W10 se stává čím dál více aktuálním kvůli stále novým stavebním normám a ekologickým/ekonomickým požadavkům. Nové stavební normy také dovolují integraci obnovitelných energetických zdrojů. V nízkoenergetických a pasivních domech dovolují použít akumulační krbová kamna společně s promyšleným systémem teplovodního podlahového vytápění pro značnou část vytápění ekologickým způsobem. Teplo z akumulačních krbových kamen Tulikivi lze efektivně využít při vytápění různých částí domu nebo na ohřev užitkové vody.

 

Teplovodní výměník paket 1

Teplovodní výměník, Paket 1

Teplovodní výměník paket 2

Teplovodní výměník, Paket 2

 


Jak systém funguje?

Voda ohřívaná krbovými kamny směřuje do společné akumulační nádoby, která se může využít pro podlahové vytápění nebo jako teplá užitková voda. Tulikivi W10 lze kombinovat s jinými systémy vytápění využívajícími akumulační nádobu na teplou vodu jako je tepelné čerpadlo, solární panely, nebo plynový kotel. 

plynový kotel


Zapojení W10
 
Články